Recent verschenen een boek van Willem de Haan: "Vrede als daad"
Nederlands | Paperback | 9789083483665 | Verschijningsdatum: 30 juni 2025
€14,99 – €23,99
De uitgever vertelt ons:
"Europa is opnieuw in de ban van oorlog. In een wereld vol gewapende conflicten lijkt vrede verder weg dan ooit. Hoe moet je je als vredelievend mens verhouden tot de roep om hogere defensiebudgetten, een mogelijke herinvoering van de dienstplicht of het zenden van wapens naar conflictgebieden?...
Willem de Haan weigerde in de jaren 70 de dienstplicht en werd veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf. In de jaren die volgden groeide hij uit tot een van de bekendste critici van het leger en dienstplicht in Nederland.
In Vrede als daad vertelt hij meeslepende en fascinerende verhalen over hoe hij een totaalweigeraar is geworden, beschrijft hij de geschiedenis van het totaalweigeren en gaat hij in op de dreiging van nu. Zijn conclusie is helder en urgent: de weg van escalatie en bewapening is een doodlopende weg. In dit boek toont Willem de Haan een alternatief."
Een bericht van de Raad van Kerken in Nederland:
"Zes grote Oecumenische wereldorganisaties, waaronder de Wereldraad van Kerken, spreken hun diepe bezorgdheid uit over de oorlog rond Iran. Ze roepen op tot een onmiddellijk staakt het vuren. Ook het Vaticaan deed al eerder een vergelijkbare oproep."
Lees hier de verklaring.
Lees verderNa ruim een jaar voorbereiding is het zover: de Peacewalk gaat van start.
8.500 kilometer lopen van Amsterdam naar Jeruzalem (AlQuds-Yerushalayim)- door 19 landen, 15 maanden lang. Een pelgrimstocht voor iedereen die gelooft. In vrede.
Loop mee! Een uur, een dag, een week, een maand.
Start ceremonie @ Dominicuskerk Amsterdam.
Zaterdag 25 april Program 10:30 - 12:00
Vertrek: 12:15
RSVP 25-4 Dominicuskerk https://tinyurl.com/kickoffceremonie
meer op www.peacewalk.info
Kijk hier.
Lees verderYurii Sheliazhenko, uitvoerend secretaris van de Oekraïense pacifistische beweging, lid van de IPB-raad en een bekende gewetensbezwaarde, is op donderdag 19 maart in Kiev door de Oekraïense autoriteiten aangehouden.
Lees hier de verklaring die IFOR (waar Kerk en Vrede bij is aangesloten) uitbracht.
Onderteken hier de protestpetitie.
Lees verderKom dinsdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!
Lees verderEen kerkelijk gesprek over hoe je kerk bent in tijden van oorlog, of: wat het betekent om christen te zijn in een situatie van grote escalatie?
Lees verderDe paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag
'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'
Lees verder